Kúpiť termo oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
termo oblečenia


Termo oblečenie  >  Softshell: To pravé oblečenie do prírody

Softshell: To pravé oblečenie do prírody

Softshell znamená športové oblečenie, ktoré vyniká odolnosťou proti vetru a oderu, nepremokavosťou, priedušnosťou, pružnosťou a hrejivosťou. Navyše je módne ušité a príjemne sa nosí.

Skôr športovec potreboval prádlo odvádzajúce vlhkosť, fleece mikinou a pevnú bundu. Pretože baliť sa ako cibuľa nikoho nebavilo, výskumníci premýšľali, ako ľuďom odľahčiť - až sa im podarilo vyvinúť softshell. Stalo sa to na prelome tisícročia v Kanade.

Dá sa povedať, že tento materiál kombinuje Gore-Tex a fleece - chráni proti rozmarom počasia a pritom je priedušný a pohodlný, teda ideálne pre outdoorové oblečenie.

Odolné, pohodlné, moderné!

Softshell bundy či nohavice na pohľad pripomínajú neoprén a môžu byť zhotovené z rôznych typov vnútorných materiálov a membrán. Cieľom výrobcov je, aby mal každý kus softshell odevu čo najmenšiu váhu aj objem, a pritom poskytol maximálny komfort vo všetkých klimatických podmienkach.

V súčasnosti tak pri naprostej väčšine športových aktivít postačí funkčné prádlo a na ňom zateplenie aj vrchná vrstva vo forme softshellu.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 31. 3. 2014


Odporúčame magnetické náramky


Ďalšie novinky

Zaostrené na moto termo oblečenie

Tytam sú spomienky na niekdajšie kombinézy na motorku – keď ju jazdec vyzliekol, kúpal sa vo vlastnom pote. Dnes už si motorkári nevedia predstaviť jazdu bez termoprádla, ktoré zaisťuje dokonalé pohodlie a skvelý pocit počas celej cesty aj po jazde.

28. 4. 2016

všetky novinky