Kúpiť termo oblečenie – e-shop

Sprievodca výberom
termo oblečenia


Termo oblečenie  >  Softshell: To pravé oblečenie do prírody

Softshell: To pravé oblečenie do prírody

Softshell znamená športové oblečenie, ktoré vyniká odolnosťou proti vetru a oderu, nepremokavosťou, priedušnosťou, pružnosťou a hrejivosťou. Navyše je módne ušité a príjemne sa nosí.

Skôr športovec potreboval prádlo odvádzajúce vlhkosť, fleece mikinou a pevnú bundu. Pretože baliť sa ako cibuľa nikoho nebavilo, výskumníci premýšľali, ako ľuďom odľahčiť - až sa im podarilo vyvinúť softshell. Stalo sa to na prelome tisícročia v Kanade.

Dá sa povedať, že tento materiál kombinuje Gore-Tex a fleece - chráni proti rozmarom počasia a pritom je priedušný a pohodlný, teda ideálne pre outdoorové oblečenie.

Odolné, pohodlné, moderné!

Softshell bundy či nohavice na pohľad pripomínajú neoprén a môžu byť zhotovené z rôznych typov vnútorných materiálov a membrán. Cieľom výrobcov je, aby mal každý kus softshell odevu čo najmenšiu váhu aj objem, a pritom poskytol maximálny komfort vo všetkých klimatických podmienkach.

V súčasnosti tak pri naprostej väčšine športových aktivít postačí funkčné prádlo a na ňom zateplenie aj vrchná vrstva vo forme softshellu.

Zdieľajte článokOdporúčame termo oblečenie


Ďalšie novinky

Termo oblečenie pre mužov

Môžete byť akokoľvek otužilý chlap, ale v poriadnej zime vás termo oblečenie zahreje ako krehkú ženu. Aké oblečenie využijete na šport, na motorku, alebo na túry po horách?

Zaostrené na moto termo oblečenie

Tytam sú spomienky na niekdajšie kombinézy na motorku – keď ju jazdec vyzliekol, kúpal sa vo vlastnom pote. Dnes už si motorkári nevedia predstaviť jazdu bez termoprádla, ktoré zaisťuje dokonalé pohodlie a skvelý pocit počas celej cesty aj po jazde.

všetky novinky